دانستن سبک مطالعه، موفقیت ما را رقم می زند

موفقیت در هر کاری، فقط سخت کار کردن نیست بلکه باید هوشمندانه نیز کار کنید.

موفقیت در کنکور، برای بیشتر دانش آموزان به عنوان یک مرحله ی مهم در زندگی در نظر گرفته می شود که با توجه به ساختار ذهنی این بازه ی سنی، چنانچه شکستی در آن حادث شود تبعات و تأثیراتی را نیز در آینده بر شکل گیری و جهت دهی زندگی ایجاد می کند.

موفقیت در کنکور مجموعه ای بهم پیوسته از دانش و اطلاعات، موارد محیطی، فرهنگ و ویژگی های ذاتی یک داوطلب است. بنابراین برای موفقیت لازم است همه این موارد را تا حد امکان ارتقا دهید.

سبک مطالعاتی هر داوطلب چیست؟

با توجه به ویژگی های ژنتیکی و رفتاری – شناختی، هر شخصی به روش خاص خود، آموزش هایی را در طول زندگی خود کسب می کند و هر یادگیری کیفیت و کمیت متفاوتی دارد.

اگر به خودتان نگاه کنید می بینید که در طول این سال ها، قریب به اتفاق روش خاصی را همیشه برای مطالعه و آموزش انتخاب کردید و در زمان حال نیز از آن استفاده می کنید. در حالیکه شما این متن را به صورت چشمی مطالعه می کنید شخص دیگری اگر همین متن را صورت پادکست گوش کند بهتر به خاطر می سپارد .

سبک های یادگیری کدام اند؟

طبق منابع معتبر علمی و مقالات منتشر شده، در انسان های امروزی، 7 تایپ یادگیری را داریم که نیاز است هر انسانی سبک یادگیری خودش را مشخص کند تا بتواند بهترین روش یادگیری خودش شناسایی کند و متناسب با آن، ابزارهای آموزش را فراهم کند.

سبک های یادگیری عبارت اند از :

1. دیداری :

در این مدل، شخص بیشترین اطلاعات و داده ها را از طریق چشم هایش دریافت می کند و به راحتی می تواند اطلاعات دریافتی را در ذهن ساماندهی کند.

ابزارهایی مانند عکس و فیلم، نمودارها و شکل ها، نقشه ها، طرح های رنگی و کد رنگی در کسری از ثانیه اطلاعات را منتقل می کنند و در ذهن مدت زمان بیشتری ذخیره و حفظ می گردند.

روش های نوین مطالعه

آخرین مطالب

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x