در کتاب های درسی می تواند اتفاق بیفتد!

اگر کتاب درسی زیست شناسی را به طور کامل و مو به مو مطالعه کرده باشید و مفاهیم ان را درک کرده باشید می توانستید براحتی این تناقض را مورد سوال و شک قرار دهید و تا برای خودتان روشن نشده ، از این مورد رد نشده باشید.

چه بسا باز هم بیشتر موارد این چنینی رخ دهد و از چشمان تیزبین خیلی ها در امان نباشد، بهرحال وجود این موارد طبیعی است تا زمانی که ضرری مخصوصا در کنکور متوجه شما نباشد

حالا ببینیم این تناقض چیست؟

در فصل اول زیست 12 م، صفحه ی هفت کتاب درسی، طبق عکس زیر، نویسندگان می گویند که پیوند فسفودی استر بین یک مولکول قند و مولکول قند مجاور برقرار می شود:

اما در صفحه ی چهار کتاب درسی همین فصل، طبق عکس زیر، پیوند فسفودی استر را به تعریف زیر بیان می کند:

شما به عنوان دانش آموز و یا داوطلب کنکور، آیا تفاوتی بین این دو گزاره می بینید ؟ آیا هر دو عکس یک منظور را می رسانند ؟ اگر از شما بخواهند پیوند فسفودی استر را تعریف کنید چه جوابی دارید؟

بیش از 6000 نکته از 500 تصویر کتاب زیست کنکور

تحلیل علمی دکتر مدرسه و بررسی منبع معتبر علمی

وقتی دو قند می خواهند بهم متصل شوند البته در یک رشته نوکلئوتیدی به صورت طولی و پشت سرهم، یک گروه فسفات باید بین آنها قرار بگیرد.

این گروه فسفات از یک طرف به قند شماره یک و از طرف دیگر به قند شماره دو متصل می شود و که هر کدام از این اتصال ها یک پیوند استری خواهد بود و چون دو پیوند تشکیل شد پس دی استر خواهیم داشت.

امیدوارم این مقاله کوتاه، توانسته باشد منظور کتاب از پیوند دی استری را به طور کامل برای شما برساند تا بدون هیچ گونه ابهامی اگر زمانی تستی از این قسمت طرح شد پاسخ صحیحی را داده باشید

معتبرترین محصولات

گروه آموزشی دکتر مدرسه در جهت ارائه ی باکیفیت ترین و معتبرترین محصولات آموزشی کنکورهای سراسری قدم بر میدارد. محصولات ما زیر نظر رتبه های برتر کنکور تألیف و طراحی می گردند.

بالاترین کیفیت محصولات

بالاترین امنیت خرید

دانلود، خرید و ارسال آنی

پشتیبانی بسیار سریع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x